Tábori püspökök adóztak a lengyel tragédia emlékének

2010. április 14., címkék: Ökumené, szent istván-bazilika, lengyelország, Hírek, ökumené

Ökumenikus gyászistentisztelettel emlékeztek a Bazilikában Lech Kaczynski államfő és kísérete múlt szombati, oroszországi légikatasztrófájára.

Istentiszteletek, misék, országszerte húsvét vasárnapján

2010. április 04., címkék: ittzés jános, erdő péter, szent istván-bazilika, vatikán, Vatikán, Ökumené, ökumené, húsvét, bölcskei gusztáv, istentisztelet

Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek a budapesti Szent István-bazilikában arról beszélt: hivatása van az emberiségnek, ez a hivatás pedig abban áll, hogy Istent keresse, viszontszeresse, és odaadással, elszántsággal szeresse a többi embert is.

Egyházi vezetők ünnepi istentiszteletei, miséi húsvétkor

2010. április 01., címkék: ittzés jános, erdő péter, szent istván-bazilika, Ökumené, ökumenikus, ökumené, húsvét, bölcskei gusztáv, debreceni nagytemplom

Húsvét ünnepe alkalmából a katolikus, a református és az evangélikus egyház vezetői Budapesten, Esztergomban, Debrecenben, illetve Győrött tartanak ünnepi misét, istentiszteletet.

Erdő Péter: "Mintha a pásztorok egyszerűsége az értelmiség, az írástudók felelősségére hívná fel a figyelmünket"

2009. december 25., címkék: Ökumené, erdő péter, szent istván-bazilika, karácsony

A hajdani betlehemi történet ránk vonatkozik, a mi életünket változtatja meg, ezért van a karácsonyi öröm - mondta Erdő Péter bíboros, prímás a karácsonyi éjféli misén Budapesten.